Autoklub České republiky ve spolupráci s největší českou RBR komunitou okolo seriálu NRC vypisuje nový virtuální šampionát v rally jako jednu ze svých oficiálních disciplín. Pilotní sezona SONAX Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally nabídne celkem sedm atraktivních závodů.

INTRO

Být na chvíli závodníkem

Snad každý fanda motosportu někdy si někdy představil, jaké by to bylo stát se závodníkem. Postavit se na startovní čáru a na plný plyn vyrazit do rychlostní zkoušky! Počítačová hra Richard Burns Rally a výsledkový online plugin RBR Czech takový zážitek umožňujÍ každému. Počátky tohoto dosud nepřekonaného simulátoru rally se datují do roku 2004 a jen krátce nato k ní dva čeští programátoři Václav Lipert a Václav Korál vytvořili online platformu, která dodnes poskytuje unikátní zážitky z virtuálních rally tisícům jezdců z celého světa. Komunita kolem hry Richard Burns Rally ani po letech neztratila na síle – naopak! Díky tomu hra umožňuje závodění v těch nejmodernějších závodních speciálech WRC či R5 na stovkách tratí z celého světa.

SONAX MMČR v Online Rally

Na tyto přednosti vsadil také Autoklub České republiky coby národní autorita zastřešující tuzemský motosport. Ve spolupráci s největší českou RBR komunitou okolo seriálu NRC v roce 2020 vypisuje pilotní ročník nového virtuální šampionátu v rally coby jedné ze svých oficiálních disciplín. Premiérová sezona SONAX Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally nabídne celkem sedm atraktivních závodů, z nichž na konci sezony vzejdou mistři v celkové klasifikaci a jednotlivých třídách. Kategorií je celkem pět a výběr je jenom na tobě!

  • RC2     Vozy R5, S2000, produkční vozy N4 a R4 nad 2000ccm
  • RGT     Vozy RGT
  • RC3     Vozy R3 a S1600
  • RC4     Vozy R2
  • RC5     Vozy R1

Peugeot Online Rally Cup

I s menším autem můžeš zažít obrovskou porci adrenalinu! Nevěříš? Vyber si pro své závodění mrštný Peugeot 208 R2 a rozdej si to se svými soupeři v identických autech! Díky podpoře Peugeotu Česká republika můžeš na závodech sbírat body do hodnocení oficiálního značkového poháru, a když uspěješ, na konci sezoně tě budou čekat atraktivní odměny!

PRAVIDLA | REGISTRACE