Autoklub České republiky ve spolupráci s největší českou RBR komunitou okolo seriálu NRC pořádá virtuální šampionát v rally jako jednu ze svých oficiálních disciplín. Druhá sezona SONAX Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally nabídne celkem sedm atraktivních závodů.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/247249/virtual/www/domains/onlinerally.cz/wp-content/plugins/playerx-instagram-feed/lib/playerx-instagram-api.php on line 237

3. eSport Rallye Český Krumlov další zastávkou mistrovství v online rally

Úvodní část letošní sezony Big Shock! MMČR v Online Rally odsýpá ve velkém tempu, po dubnové Valašské Online Rally a Online Rally Kopná se v půli května o slovo hlásí třetí ročník eSport Rallye Český Krumlov. Jihočeská soutěž patří ke stálicím českého virtuálního mistrovství a zároveň platí za jeden z nejtěžších podniků v kalendáři.

Za jeho organizací stojí zkušený tým ČK motorsport, který letos konečně mohl zařadit online rally jako předvoj reálné Rallye Český Krumlov. Ta se v minulém roce musela kvůli epidemii koronaviru odsunout na nezvyklý podzimní termín a v sezoně 2020 se ze stejného důvodu dokonce neuskutečnila vůbec. Letos se ale vše vrací do obvyklých kolejí a krumlovská rally se, stejně jako její virtuální odnož, odehraje v zažitém jarním termínu.

Na více než 160 účastníků, kteří se na 3. eSport Rallye Český Krumlov přihlásili, bude připraveno bezmála 87 soutěžních kilometrů, a to včetně autentických úseků z jihočeské rally. Jezdci se podívají na okruhovou rychlostní zkoušku Svince, a stejně jako v minulém roce, kdy byla do hry Richard Burns Rally připravena náročná RZ z Rožmitálu do Zátoně, se i letos podívají do zcela nových míst. Autor zmíněných tratí Martin Schwarz totiž pro letošní ročník připravil modifikaci RZ Zátoň, kdy se jednak pojede v opačném směru, ale také po nové technické pasáži vedoucí přes obec Jistebník. Předpověď počasí i tentokrát zůstává věrná typickým jihočeským podmínkám, posádky tedy během rally využijí všechny směsi pneumatiky od suché po mokrou a v samotném potemnělém závěru soutěže se ke slovu dostanou také světelné rampy.

Na startu nebude chybět žádný z favoritů celkové klasifikace i jednotlivých tříd a je potěšitelné, že i po odjetí dvou úvodních podniků do šampionátu přibývají noví licencovaní jezdci. Do českokrumlovské soutěže bude z pozice průběžného lídra nastupovat loňský celkový vítěz šampionátu Štěpán Paulát na Fordu Fiesta Rally2, na záda mu bude dýchat Jakub Hoffmann s Citroënem C3 R5, jenž vyhrál úvodní podnik letošní sezony. O průběžné třetí místo celkově se před Českým Krumlovem dělí Tomášové John a Buriánek, kteří oba sedlají letos nově povolené starší dvoulitrové speciály WRC.

Třetímu ročníku eSport Rallye Český Krumlov je vyhrazen celý druhý květnový týden, soutěž vyvrcholí v neděli 15. května 2022, kdy budou známi vítězové a poražení v této náročné rally.

Další informace k  šampionátu jsou k dispozici na webu www.onlinerally.cz a připojených sociálních sítích Online Rally CZ na facebooku a instagramu.