Autoklub České republiky ve spolupráci s největší českou RBR komunitou okolo seriálu NRC pořádá virtuální šampionát v rally jako jednu ze svých oficiálních disciplín. Druhá sezona SONAX Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally nabídne celkem sedm atraktivních závodů.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/247249/virtual/www/domains/onlinerally.cz/wp-content/plugins/playerx-instagram-feed/lib/playerx-instagram-api.php on line 237

Hustopeče poločasem letošního virtuálního mistrovství

Seriál Big Shock! MMČR v Online Rally letos odsýpá v rychlém sledu a již v polovině června se dostává do své poloviny. Předělovým podnikem sedmidílného kalendáře je stejně jako vloni 3. e-Agrotec Petronas Rally Hustopeče, která od počátku patří ke stabilním soutěžím virtuálního mistrovství pořádaného pod patronací Autoklubu ČR.

Jihomoravská soutěž je i ve virtuálním prostředí věrná své předloze a po vzoru reálných rychlostních zkoušek v okolí Hustopečí nabídne zúčastněným jezdcům mix svižných asfaltů, vložených šotolinových pasáží, okolní kolorit bujných vinic a také ne zcela běžné noční vložky. Na účastníky virtuálního závodu čeká celkem přes 78 ostrých soutěžních kilometrů rozdělených do deseti rychlostních zkoušek konaných na pěti různých úsecích, kdy ta nejdelší z nich měří bezmála 10 kilometrů. Ta závěrečná, která se pojede jako bonusová powerstage, má sice délku poloviční, zároveň však obsahuje jednoznačně největší podíl šotoliny. Podle předpovědi počasí se pozdější část rally neodjede za sucha a závěrečné boje o body tak slibují zajímavé drama.

Ke startu na 3. e-Agrotec Petronas Rally se přihlásilo přes 150 jezdců rozdělených do šesti různých kategorií. Letos nově vypsané starší speciály WRC jsou rychlé a při předchozích podnicích se prosadily na nejvyšší příčky, první místo průběžného pořadí nicméně zatím bezpečně drží úřadující šampion loňské sezony Štěpán Paulát s aktuálním Fordem Fiesta Rally2. Na záda mu nicméně dýchá trio se zmíněnými wéercéčky v pořadí Tomáš John (Škoda Fabia), Tomáš John (Citroën C4) a Jakub Brodzicki (Ford Focus). Bude zajímavé sledovat, jaké koncepci sednou specifické jihomoravské tratě lépe.

3. e-Agrotec Petronas Rally Hustopeče patří druhý červnový týden, soutěž vyvrcholí o půlnoci 12. 6. 2022, kdy budou známi nejlepší jezdci letošního ročníku online rally mezi vinicemi. Další informace k  šampionátu jsou k dispozici na webu www.onlinerally.cz a připojených sociálních sítích Online Rally CZ na facebooku a instagramu.