Autoklub České republiky ve spolupráci s největší českou RBR komunitou okolo seriálu NRC vypisuje nový virtuální šampionát v rally jako jednu ze svých oficiálních disciplín. Pilotní sezona SONAX Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally nabídne celkem sedm atraktivních závodů.

Kalendář SONAX MMČR v Online Rally 2020

Během slavnostního zahájení SONAX MMČR v Online Rally, konaného 22. května v sídle Autoklubu ČR, byl představen finální kalendář pilotní sezony tohoto virtuálního seriálu. Celkem sedm soutěží bude rozprostřeno od aktuálního víkendu do následujících měsíců až do listopadu.

Seriál zahajuje Rallye Český Krumlov, známá svým jarním nevyzpytatelným počasím. V červnu bude následovat Rally Hustopeče charakteristická rychlostními zkouškami se šotolinovými úseky ve vinicích. V červenci se virtuální šampionát vydá na východ Moravy – nejprve na Kopnou, která v reálu před více než čtvrtstoletím založila tradici rallysprintových závodů, a v srpnu pak jen o kousek vedle na Barum Czech Rally Zlín, jež je coby součást seriálu FIA ERC výkladní skříní českého rallysportu. S přicházejícím podzimem se virtuální závodníci podívají pro změnu na opačný konec země. Nejprve na Rally Pačejov, která dlouhodobě patří k nejoblíbenějším domácím soutěžím, a následně na tradiční Rally Šumava se zkouškami v jihozápadním cípu Čech. Tradiční tečkou za soutěžní sezonou pak bývá slušovická Mikuláš Rally, která nebude chybět ani na konci virtuální sezony.

Kalendář SONAX MMČR v Online Rally 2020

  • Rallye Český Krumlov (22. – 27. 5.)
  • Rally Hustopeče (16. – 21. 6.)
  • Rally Kopná (14. – 19. 7.)
  • Barum Czech Rally Zlín (11. – 16. 8.)
  • Rally Pačejov (15. – 20. 9.)
  • Rallye Šumava Klatovy (13. – 18. 10.)
  • Mikuláš Rally Slušovice (3. – 8. 11.)