Autoklub České republiky ve spolupráci s největší českou RBR komunitou okolo seriálu NRC pořádá virtuální šampionát v rally jako jednu ze svých oficiálních disciplín. Druhá sezona SONAX Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally nabídne celkem sedm atraktivních závodů.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/247249/virtual/www/domains/onlinerally.cz/wp-content/plugins/playerx-instagram-feed/lib/playerx-instagram-api.php on line 237

Virtuální Rally Morava zdramatizovala šampionát

Šestou soutěží BIG SHOCK! MMČR v Online Rally sezony 2021 byl na přelomu září a října premiérový ročník eSport Futures Contproduct Rally Morava pořádaný Rally klubem Šternberk jako doprovodná součást stejnojmenného rallysprintu. Ke startu na severomoravské soutěži se přihlásilo celkem 165 jezdců, na které čekalo celkem osm rychlostních zkoušek rozdělených do osmi sekcí. Necelých 76 ostrých kilometrů startovní pole opět důkladně prověřilo, do cíle nakonec dorazila necelá polovina jezdců.

Už jistý, nyní již dvojnásobný šampion třídy RGT Jan Morávek do soutěže vyrazil v novém mistrovském kabátu svého Porsche a ani tentokrát nenechal nikoho na pochybách, že je titul v kategorii supersportů ve správných rukou – třebíčský jezdec si pošesté v řadě připsal prvenství ve své třídě. Nejbližším pronásledovatelem mu tentokrát byl Španěl Juan Marzoa, který vynechal předchozí barumku, a konečným druhým místem o něco posílil své naděje na letošní celkové podium. Zatím je ale průběžně čtvrtý za Michalem Labudkem, který má k dobru stále osm bodů. Bronz v jesenickém podhůří vybojoval Filip Červenka, jenž je průběžné druhý a o tuto příčku by jej mohlo připravit snad jen velké zaváhání na závěrečné rally letošní sezony.

Podobně suverénně jako Morávek si mezi dvoukolkami třídy RC3 počínal Adam Weglowski z Polska. I on už je letošním jistým šampionem své kategorie a moravskou rally rovněž orazítkoval dalším prvenstvím. Průběžně druhý Michal Ungeheuer tentokrát chyběl, třetí Maxim Kahánek toho ale úplně nevyužil a šestým místem v cíli šternberské rally se Polákovi pouze přiblížil na dostřel tří bodů. Průvan mezi nejvýkonnějšími dvoukolkami udělal Lukáš Večeřa, který měl po předchozí barumce v kapse celkové prvenství v Production Cupu a ve Šternberku si chtěl vyzkoušet jinou koncepci. Ani absence pohonu zadní nápravy jej ale nezpomalila a nakonec si dojel pro druhé místo se ztrátou pouhých dvou sekund na Weglowského. Třetí skončil další Polák Jan Gorczyca, který je průběžně až pátý, nicméně zůstává jedním z hned několika jezdců, kteří živí naděje na celkové stříbro. Jezdce od druhého do pátého místa aktuálně dělí třináct bodů a bitva o konečné rozdělení pozic ve třídě RC3 bude na poslední rally jedním z velkých taháků.

První průjezd téměř osmnáctikilometrovou rychlostní zkouškou Vinec se stal obrovským sítem třídy RC4 a připojeného Peugeot Online Rally Cupu, zuby si na ni vylámala téměř polovina startujících jezdců. Netýkalo se to však Pavla Steinera, který si připsal druhý triumf v řadě a stále ještě vedoucího Jakub Brodzického, který ve Šternberku absentoval, stáhl na rozdíl osmi bodů. I tady bude zajímavé sledovat, jak se vyvine závěrečný závod, a to nejen v bitvě o první místo. O konečný bronz si to totiž rozdají David Hrbáček a Slovák Majo Sucháč. Po barumce na tom byl lépe prvně jmenovaný domácí pilot, který ale ve Šternberku tahal za kratší konec lana. Sucháč se tentokrát dojel před Hrbáčkem pro druhé místo a oba rivalové si průběžné pozice vyměnili, před poslední soutěží je však dělí pouhé tři body.

Už jen v teoretické rovině může Jesus Perez přijít o první místo v kategorii RC5. Španěl poctivě a stabilně sbíral body na všech letošních podnicích a na druhého Michala Sklenaříka má náskok plných 28 bodů. Domácí jezdec opět dojel druhý a španělského hsta bodově stáhl jen minimálně. Naopak o změnu pořadí na průběžném třetím místě se postaral další výhrou Artur Hazuka, který přeskočil Martina Julínka. Ten podobně jako Perez bodoval na všech dosavadních soutěžích, avšak na severní Moravě si připočítal jen deset bodů, což na ubránění průběžného bronzu nestačilo. Hazuka Julínkovi odskočil o čtrnáct bodů, dalších dvanáct mu pak chybí do druhého místa Michala Sklenaříka.

V Production Cupu pro přeplňované čtyřkolky skupiny N se senzační výhrou blýskl Mario Gallovič ze Slovenska, který o necelých dvanáct sekund pokořil matadora tohoto poháru Tomáše Johna, dalších více než čtyřicet sekund ztratil v cíli třetí George Mallis z Řecka. Český pilot výsledkem ze Šternberku definitivně potvrdil celkové druhé místo v poháru za vítězem Lukášem Večeřou, zbývajícím stupni vítězů ale rozhodne až poslední podnik. A bude to další ze zajímavých bitev, třetího Jiřího Valíka a čtvrtého Stanislava Juřicu totiž po Rally Morava dělí jen čtyři body.

V nejvyšší kategorii RC2 to v první polovině soutěže vypadalo na intenzivní bitvu čtyř jezdců. Nejrychlejším časem do soutěže vstoupil Jakub Hoffmann, hned po druhém tesu ale převzal otěže loňský šampion Dennis Zeťák, který potřeboval co nejvíce bodově stáhnout aktuálního lídra Štěpána Pauláta. Slovák nakonec soutěž bez zaváhání vyhrál, avšak Paulát skončil hned za ním a svou pozici uhájil. V celkovém hodnocení a v boji o letošní titul má český jezdec na Zeťáka náskok osm bodů, v samostatné klasifikaci třídy RC2 pak má k dobru ještě další čtyři body navíc. Jesenické třetí místo celkově a tedy i mezi er-pětkami tentokrát připadlo Jorgemu Ortizovi a šlo o jeho nejlepší letošní výsledek, průběžně je však Španěl až na devátém místě. Na to třetí se po Rally Morava posunul Lukáš Valenta, který aktuálně má jednobodový náskok před průběžně čtvrtým Oscarem Estevezem, a i zde je tedy zaděláno na zajímavé finální drama.

Závěrečným podnikem BIG SHOCK! MMČR v Online Rally, který rozhodne o všech ještě neuzavřených klasifikacích a titulech, bude na začátku listopadu Rentor Partr Online Rally Vsetín 2021. Další informace k  šampionátu jsou k dispozici na webu www.onlinerally.cz a připojených sociálních sítích Online Rally CZ na facebooku a instagramu.