Autoklub České republiky ve spolupráci s největší českou RBR komunitou okolo seriálu NRC pořádá virtuální šampionát v rally jako jednu ze svých oficiálních disciplín. Druhá sezona SONAX Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally nabídne celkem sedm atraktivních závodů.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/247249/virtual/www/domains/onlinerally.cz/wp-content/plugins/playerx-instagram-feed/lib/playerx-instagram-api.php on line 237

Vsetín uzavřel virtuální mistrovství, letošním šampionem Štěpán Paulát

Druhá sezona BIG SHOCK! MMČR v Online Rally dospěla do svého závěru. O finále sedmidílného virtuálního šampionátu se postarala Rentor Partr Online Rally Vsetín, která definitivně určila konečné pořadí jak v jednotlivých třídách, tak v celkovém pořadí. Loňského šampiona Dennise Zeťáka letos na mistrovském trůnu vystřídal domácí Štěpán Paulát. Slovenský jezdec nakonec obsadil druhou příčku, třetí místo vybojoval další tuzemský pilot Lukáš Valenta.

Paulát se Zeťákem po celý rok sváděli nesmírně vyrovnané souboje. Loňský celkový vítěz seriálu však v úvodu letošní sezony dvakrát chyboval a ani následující šňůra čtyř dílčích vítězství mu k návratu do čela nestačila. Vsetínská rally pro Dennise byla poslední možnosti, jak nepříznivé skóre zvrátit ve svůj prospěch, jenže na valašských kotárech se mu tentokrát nevedlo – jeho finální atak skončil havárií a celkové prvenství tak definitivně připadlo Štěpánu Paulátovi. Ten ve Vsetíně skončil druhý za polským rychlíkem Jakubem Masiarkem, který se stal překvapením celé soutěže, třetí pak dojel stejně jako na předcházející Rally Morava Jorge Ortíz ze Španělska. V celkové klasifikaci se nakonec v nejrychlejší pětce umístili čtyři čeští jezdci, za vítězným Paulátem a vicemistrem Zeťákem se dále umístili bronzový Lukáš Valenta následovaný Stanislavem Petrů a Václavem Valeriánem. V samostatné klasifikaci třídy RC2 za Paulátem a Zeťákem skončil třetí Oscar Estevez z Portugalska, čtvrté místo připadlo Lukáši Valentovi a páté místo uhájil Zdeněk Jílek i přesto, že do finální části seriálu už nijak nezasáhl.

Production Cup pro čtyřkolky skupiny N v posledních závodech zažil příliv slovenských jezdců. Po minulé výhře Maja Galloviče se ze vsetínského prvenství se při první účasti v této kategorii radoval krajan Mario Juhás. Druhý tentokrát dojel Stanislav Juřica, který v konečném pořadí přeskočil Jiřího Valíka a bere celkový bronz. Třetí místo na vsetínské rally obsadil George Mallis, jenž se posunul na finální čtvrtou pozici. Celkový vítěz My Rallygion Production Cupu Lukáš Večeřa a druhý Tomáš John si své pozice zajistili už na předešlých soutěžích a ve Vsetíně už do poháru nezasáhli.

Skvostná sezona Jana Morávka si v samém závěru na východní Moravě vybrala svou daň, když se porsche třebíčského jezdce v polovině soutěže zastavilo s technickou závadou. Kategorie RGT tak letos poprvé viděla jiného vítěze – stal se jim Španěl Juan Marzoa. Ten tímto výsledkem na poslední chvíli odsunul z konečných stupňů vítězů Michala Labudka a bere konečný bronz. Filip Červenka potřeboval k potvrzení druhé pozice v celkovém pořadí pouze dojet a tomuto cíli jasně podřídil svou taktiku. Ta se nakonec vyplatila, zlínský jezdec úspěšnou sezonu orazítkoval druhým místem v cíli vsetínské rally.

V kategorii RC3 ani tentokrát nedal šanci již jistý mistr Adam Weglowski z Polska. Na jeho kontě přibylo dalších 30 bodů a jasně ukázal, že letošní titul je ve správných rukách. Druhé místo obsadil Maxim Kahánek, a když na předposlední zkoušce havaroval Michal Ungeheuer, pro jezdce na renaultu to znamenalo posun vpřed na konečný stříbrný post – polský jezdec je tedy nakonec třetí. Bronz si ze Vsetína odvezl téměř domácí Stanislav Mechl, jemuž ale zejména kvůli nepovedenému úvodu sezony patří až šesté místo celkově.

Výsledky třídy RC4 se ve Vsetíně kompletně shodovaly s pořadím Peugeot Online Rally Cupu, do cíle totiž nedorazily žádné jiné vozy než nové dvěstěosmičky Rally4. Vítěznou tečku za rally i celou sezonou udělal Jakub Brodzicki z Polska, který si připsal další triumf a definitivně odrazil svého největšího letošního soupeře Pavla Steinera, který ve Vsetíně dojel druhý před Španělem Antoniem Ortegou. Zajímavý souboj o konečné třetí místo nakonec mezi Majo Sucháčem a zlínským Davidem Hrbáčkem nakonec dopadl lépe pro slovenského pilota. Dojel sice až šestý za Hrbáčkem, jenže ten se na úplně poslední vložce závodu propadl o pouhé dvě vteřiny na páté místo a konečná jednobodová ztráta na Sucháče jej tedy v samém závěru připravila o medaili.

Zvrat v úplném konci sezony nastal také také v My Rallygion dámském poháru. Doposud vedoucí Vendule Schwarzové stačilo dojet a potvrdit celkové prvenství. Pilotka ovšem svůj Opel neudržela na trati a v polovině soutěže byla nucena odstoupit. Kateřina Gřundělová šanci využila beze zbytku a dojela si pro konečné vítězství v daméském poháru. Vendula Schwarzova skončila stejně jako v předešlé sezoně druhá, od letošního triumfu jí chybělo sedm bodů.

Čtvrtou výhru v letošní sezoně si v rámci nejslabších dvoukolek připsal Artur Hazuka z Polska, který díky tomu poskočil na konečné druhé místo ve třídě. To první bezpečně patří Španělu Jesusu Perezovi, který ve Vsetíně dojel druhý. V součtu časů byl v cíli třetí Milan Řezníček, který ale po závěrečné kontrole obdržel penalizaci a klesnul na čtvrté místo za Miloše Morávka. Ani jeden z nich však už nemohl ohrozit konečné třetí místo Michala Sklenaříka, a to i přesto, že tento jezdec závěrečnou soutěž nedokončil.

Rentor Partr Online Rally Vsetín byla poslední kapitolou letošního BIG SHOCK! MMČR v Online Rally. Druhý ročník oficiálního šampionátu pod patronací Autoklubu České republiky byl opět plný kvalitních soubojů, do kterých se v průběhu sedmi závodů zapojilo přes tři stovky jezdců z České republiky i zahraničí. Další informace k  šampionátu jsou k dispozici na webu www.onlinerally.cz a připojených sociálních sítích Online Rally CZ na facebooku a instagramu.